Program 5-cio dniowego detoksu – przygotowanie

cover-DETOX-SS

Przygotuj się do 5-cio dniowego detoksu swojego ciała

„… jesteśmy kryminalistami w rozumieniu prawa naturalnego, spożywając nielegalne substancje, które zapewniają nam dożywocie w więzieniu.” Dlaczego więzieniu? Ponieważ „…pozbawiamy siebie naszych naturalnych wolności, oddając się władzy beznadziejności i pozornej zdolności do prowadzenia takiego życia na jakie mamy ochotę. Jasne, możemy robić, co nam się żywnie podoba, przeprowadzać się z miasta do miasta, (…) kupować czy nosić to, co chcemy. Ale cóż to wszystko jest warte, jeśli jesteśmy więźniami w wytrąconym z równowagi, pozbawionym energii, chorym ciele? Czymże jest wolność, skoro nie wolnością od choroby, depresji, zmęczenia, stresu i nienawiści do siebie?”

Natalie Rose – Surowe pożywienie, źródło energii życiowej.

 

Do naszego ciała codziennie dostaje się masa toksyn i metali ciężkich. Jest to związane przede wszystkim z jedzeniem przetworzonej żywności, zawierającej groźne dla zdrowia chemiczne związki, a także stosowaniem kosmetyków, środków piorących, środków czystości, piciem napojów z plastikowych butelek czy puszek, czy oddychaniem. Stres środowiskowy oraz tępo życia, brak snu w połączeniu z toksynami w naszym ciele prowadzą do poważnych chorób, z którymi nie radzi sobie medycyna akademicka. Dlaczego? Ponieważ tylko zmiana stylu życia, zmiana nawyków żywieniowych to droga do zdrowia i pełni energii życiowej.

 

„Jeśli niewłaściwie się odżywiamy, to nie wyleczy nas żaden lekarz; jeśli odżywiamy się właściwie, nie potrzebna jest asysta jakiegokolwiek lekarza. „

Dr Viktor G. Rocine, 1930 r.

 

Detoks powinniśmy przeprowadzać codziennie. Dopiero wtedy możemy być pewni, że nasze organy poradzą sobie z wydaleniem z organizmu szkodliwych substancji, które gromadzą się w nim cały czas. Dlaczego więc program detoksu na 5 dni? Plan ten ma za zadanie:

 • „rozkręcić” układ pokarmowy, tzn wesprzeć pracę wątroby, śledziony i nerek – głównych organów odpowiedzialnych za wydalanie szkodliwych substancji z naszego ciała,
 • przywrócić równowagę kwasowo – zasadową, tj poziom PH płynów ustrojowych między 7,35 a 7,45. Jeśli ktoś bardzo chce, można sprawdzić poziom PH moczu przed i po zakończeniu Programu, przy pomocy papierka lakmusowego. Prawidłowy poziom PH jest niezbędny do ustabilizowania procesów życiowych i zwalczenia stanów zapalnych.
 • zapoczątkowanie procesu oczyszczenia złogów niestrawionych resztek pokarmu, które zalegają w okrężnicy i są siedliskiem patogennych bakterii , grzybów czy pasożytów. W trakcie Programu usuniecie część zalegających w jelitach resztek, nie będzie to jednak zupełne oczyszczenie, które umożliwia np. zabieg płukania okrężnicy. Jest to dość inwazyjny zabieg, zanim się na niego zdecydujecie warto zacząć od łagodniejszego, stopniowego oczyszczania przy pomocy diety i wody utlenionej o stężeniu 3%.

Kiedy powinieneś/ powinnaś poddać się Programowi 5-cio dniowego detoksu?

 • Jeśli masz regularne problemy z trawieniem
 • Jeśli nie masz energii i jesteś ospały/ ospała
 • Jeśli twojej skórze brak blasku i pojawiają się na niej wypryski
 • Jeśli cierpisz na złe samopoczucie, masz lęki, depresje (to jak się czujemy to często wynik stanu w jakim są nasze organy)
 • Jeśli chcesz zapobiec chorobom cywilizacyjnym, na które choruje coraz więcej ludzie (cukrzyca, rak, alergie, depresje, cekalia i inne)
 • Jeśli chcesz zamienić na zawsze swoje nawyki żywieniowe i tym samym odmienić swoje życie na lepsze!

Pamiętaj. Program 5 –cio dniowego detoksu nie przywróci Ci zdrowia i równowagi. To jedynie wstęp i przygotowanie organizmu do zmiany, którą będziesz kontynuować już do końca życia.  Nie licz na to, że po zakończeniu Programu wrócisz do swoich starych nawyków żywieniowych a Twój organizm pozostanie zdrowy i oczyszczony, byś za pół roku mógł znów przystąpić do kilkudniowego oczyszczania. Jeśli właśnie takie jest Twoje nastawienie, to mówię Ci od razu, nie ma sensu zaczynać 😉

Ok, jeśli dalej jesteś zdecydowany / zdecydowana to przechodzimy do konkretów. Zanim przystąpisz do Programu 5 – cio dniowego detoksu, musisz odpowiedzieć sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie:

Jaki jest Twój stosunek do jedzenia? Czym jest dla Ciebie jedzenie, odżywianie?

 Dlaczego to takie ważne? Ponieważ większość złych nawyków żywieniowych bierze się, ze złego podejścia do kwestii odżywiania. Jeśli jedzenie jest dla Ciebie jedynie zaspokojeniem pierwotnej potrzeby jaką jest głód, skupiasz się jedynie na tym by zjeść i nie być już głodnym, to będzie Ci bardzo ciężko zmienić swoje nawyki. Myślenie, które umożliwi Ci zmianę złych przyzwyczajeń kulinarnych będzie koncentrowało się na roli odżywiania, jakie odgrywa ono w naszym życiu. Wszyscy chcemy być piękni, młodzi, szczupli i zdrowi. Żeby ten cel osiągnąć poddajemy się drogim zabiegom kosmetycznym, kupujemy leki, markowe ubrania, buty, zapominamy jednak o tym, że to jak wyglądamy i jak się czujemy zależy od tego co spożywamy.

Od dziś jedzenie powinno być Twoim świętym rytuałem. Rytuałem piękna, szczęścia i zdrowia.

Jeśli podczas posiłku nie pojawią się w Twojej głowie myśli o wielkim szczęściu, jakie spotyka teraz Twoje ciało, o wszystkich dobrych substancjach, które właśnie dostają się do Twojego układu pokarmowego, to znaczy, że to był zmarnowany posiłek. Każde jedzenie, które spożywasz powinno zbliżać Cię do Twojego planu: bycia pięknym, zdrowym i szczęśliwym człowiekiem. Zapomnij o konsumowaniu przed telewizorem, czy scrollując jedną ręką smartfona. Od dziś posiłek to Twój najważniejszy rytuał w ciągu dnia, spożywaj go w spokoju i radości. Nigdy o tym nie zapominaj.

Zanim zaczniesz Program 5 –cio dniowego detoksu:

– oceń w jakim stanie jest Twój układ pokarmowy. Jeśli Twoje dolegliwości pokarmowe to wyłącznie:  wzdęcia, zaparcia, gazy, zgaga, refluks czy dolegliwości trawienne, możesz poddać się detoksowi. Jeśli odczuwasz silne, bóle, krwawienia, masz wrzody lub inne dolegliwości, powinieneś najpierw skonsultować się z lekarzem.

– zaobserwuj po jakich produktach nie masz komfortowego trawienia i załatwiania potrzeb fizjologicznych a po jakich masz. Warto podjąć takie obserwacje zanim przystąpisz się detoksu. W trakcie oczyszczania nie możesz wprowadzać do organizmu pokarmów, których nie tolerujesz.

– naucz się  odróżniać pokarmy, które uwielbiasz od tych, od których jesteś uzależniony, np.: gluten, nabiał, mięso, cukier, kawa, alkohol. Fakt, że o 10:00 rano masz straszną ochotę na banana, zaś o 17:00  rzucasz się na ciastko to dwa całkowicie różne mechanizmy. Pierwszy przybliża Cię do Twojego planu i jest wynikiem zapotrzebowania Twojego organizmu na potas, witaminę B czy kwas foliowy, zaś drugi to objaw uzależnienia od cukru, który jest dla Ciebie destrukcyjny.

– zrób porządki w swojej kuchni i najbliższym otoczeniu. Wyrzuć wszystkie przetworzone pokarmy, konserwy, słodzone napoje, chipsy, batony, ciastka, cukierki, produkty zawierające ulepszacze smaku, konserwanty, sztuczne słodziki i inne związki chemiczne. Nie będą Ci już potrzebne.

– przygotuj swoje ciało na detoks  kilka dni wcześniej : rozkręć metabolizm uprawiając sport, pij rano sok z 1 cytryny z ciepłą wodą i wysypiaj się!

– jeśli możesz,  weź wolne na czas detoksu. Najlepiej bądź wtedy sam/ sama, skup się na tym jak się czujesz i bądź ze swoimi myślami w tym czasie. Detoks to nie tylko oczyszczenie ciała ze złogów i toksyn, to także czas kiedy oczyszczamy nasze wnętrze, przywracamy harmonię duchową i wewnętrzną równowagę. Jednym z głównych celów Programu jest poprawa samopoczucia, jednak zanim ona zastąpi będziesz przeżywać różne chwile, zarówno euforię, radość jak i smutek i zmęczenie.  Takie zmiany nastrojów to konsekwencja trawienia toksyn, które wydalamy. Zwykle następuje to 3 – 4 dnia detoksu.

Koniecznie musisz zakupić:

 • Wodę utlenioną przeznaczoną do picia (bez stabilizatorów) o stężeniu 3% (jest bardzo mocnym utleniaczem, niszczy każdą patogenną mikroflorę – niezależnie od tego czy są to grzyby, wirusy, czy bakterie oraz co najważniejsze, pomaga oczyszczać jelita)
 • Organiczną kurkumę i pieprz
 • Chlorek magnezu
 • Ocet jabłkowy bio
 • Filtry do wody z kranu (nie wolno pić wody z kranu, ponieważ zawiera metale ciężkie, które przecież chcemy usunąć podczas detoksu)
 • Papierki lakmusowe, żeby mierzyć PH moczu
 • Szczotkę do ciała z naturalnego włosia
 • Dużo cytryn 😉

Po weekendzie zamieszczę jadłospis na 1 dzień detoksu.


 

Nie masz pomysłu na codzienne dania a stoisz przed dylematem usunięcia z jadłospisu glutenu, nabiału, jajek, droższy, soi, mięsa, strączków, orzechów, warzyw psiankowatych, czy innych produktów?

Potrzebujesz spersonalizowanego jadłospisu? Napisz do mnie: kontakt@smilingspoon.pl

BANER-SPERSONALIZOWANY-JADLOSPIS

Comments

 1. Ola says

  Jestem jak najbardziej za oczyszczaniem organizmu, ale nie lubię, gdy ludzie piszą głupoty. Proszę nie pisać, że woda z kranu zawiera metale ciężkie, bo jest to bzdura. Sanepid nie dopuściłby do spożycia wody, gdyby zawierała ona w swoim składzie metale ciężkie. Woda w trakcie swojego oczyszczania przechodzi wiele etapów, w których metale ciężkie są wychwytywane i usuwane z wody.
  Jeśli posiada Pani badania laboratoriów badających skład wody w POLSKICH miastach, proszę je przedstawić i wskazać o których metalach konkretnie Pani pisze.
  Dziękuję.

  • smilingspoon says

   Z całym szacunkiem, ale moim zdaniem głupotą jest ufanie instytucji, która bada wodę na sieci a nie pobiera jej w mieszkaniach u ludzi. Woda zabiera mnóstwo substancji pochodzących z korozji, przepływa przez sieć miejską i instalacje w budynku, które są w różnym stanie technicznym. Zagwarantujesz wszystkim osobom że w ich domach płynie bezpieczna i czysta woda? Ja robiłam kiedyś badanie wody w htps://ekolabos.pl pochodzącej z Mokotowa i z Zacisza. W obu przypadkach były metale ciężkie, chlor i bakterie. Nie możemy sobie pozwolić na ślepe „ufanie” jakiejś instytucji, kiedy chodzi o zdrowie i naszą przyszłość. Z troski o moich fanów zawsze będę odradzać picie wody z kranu!

   • Olka says

    O i tu się zgadzam. Powiem wiecej u mnie woda z kranu nie nadaje się do picia. Smak i zapach jest ohydny i ja jej nie piję nawet po przefiltrowaniu tylko przegotowaną.

 2. Jagoda says

  Dzień dobry, wodę utlenioną można kupić tutaj e-zdrowko.pl stosuję u mojej mamy chorej na nowotwór jako preparat do przemywania zmiany nowotworowej plus smarowanie olejem kokosowym. Sposób polecony przez lekarza. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *