Twój spersonalizowany jadłospis

Nie masz pomysłu na codzienne dania a stoisz przed dylematem usunięcia z jadłospisu glutenu, nabiału, jajek, droższy, soi, mięsa, strączków, orzechów, warzyw psiankowatych, czy innych produktów?

Spokojnie, istnieje wiele wspaniałych i prostych przepisów na pożywne i zbilansowane posiłki, nawet takie, które można zabrać ze sobą do szkoły lub pracy.

Potrzebujesz spersonalizowanego jadłospisu? Napisz do mnie: kontakt@smilingspoon.pl


Jaka dieta jest najlepsza dla Ciebie?
• biorąca pod uwagę Twoje nietolerancje pokarmowe
• zgodna z Twoim typem metabolicznym (sprawdź tutaj jaki jest Twój)
• biorąca pod uwagę, Twoją grupę krwi (więcej na ten temat przeczytasz tutaj)
• oparta na lokalnych i sezonowych składnikach

cover-detox-1024x734

Jak dobrać dietę do Twoich potrzeb

Po długim okresie eksperymentowania z dietami, jestem dziś bogatsza o doświadczenie związane z reagowaniem mojego ciała na różne zestawy pokarmów. Dziś stawiam na dietę spersonalizowaną, czyli taką, która jest dostosowana do potrzeb mojego organizmu. Tą samą dietę polecam Tobie. Dlaczego jest to jedyna właściwa dieta jaką polecam? Ponieważ dziś zmagamy się ze zbyt wieloma obciążeniami środowiskowymi, niedoborami oraz drobnymi schorzeniami, by jeść sobie co popadnie. Jeśli nie chcesz w przyszłości poważnie zachorować najlepiej byłoby stosować w swojej diecie pokarmy, które najbardziej Ci służą, odstawiając te, które Ci szkodzą. Wyróżniamy 4 podstawowe grupy pokarmów w kontekście diety:

  • pokarmy powodujące alergie pokarmowe – pokarmy, który musisz unikać jak ognia, ponieważ wpędzają Cię chorobę
  • pokarmy, których twój organizm nie toleruje – pokarmy działające niekorzystnie, nie powinny znajdować się w menu, wyróżniamy różne stopnie nietolerancji, zależy to od skali w badaniu
  • pokarmy obojętne – pokarmy, których jedzenie raczej nie zbliży Cię do zdrowia, będzie zwykłym wypełniaczem
  • pokarmy korzystne – pokarmy, które będą poprawiały nasze zdrowie i samopoczucie

Jeśli nie masz ochoty miesiącami weryfikować, które grupy pokarmów są dla Ciebie idealne wystarczy zrobić test nietolerancji pokarmowych (dostępne w każdym większym mieście) poznać swój typ metaboliczny oraz grupę krwi. Zgłoś się do mnie z tymi informacji, wtedy będę w stanie pokierować Cię w kwestii odżywiania i dobiorę optymalna dla Ciebie dietę.

Napisz do mnie: kontakt@smilingspoon.pl