Wyleczyć hashimoto

Od 3 lat mam zdiagnozowane hashimoto, jestem natomiast pewna, że początki choroby sięgają conajmniej 6 lat wstecz. Nie trudno to stwierdzić, biorąc pod uwagę bardzo oczywiste objawy zmiany nastrojów, problemów z pamięcią, emocjami, napadami lękowymi, problemami trawiennymi i wieloma innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Dziś mogę powiedzieć, że udało mi się zredukować objawy, przywrócić harmonię w moim życiu i co najważniejsze zbić przeciwciała ATG i ATPO. To była bardzo długa droga, pełna wzlotów i upadków. Na szczęście trafiłam na wspaniałego lekarza, który podjął się leczenia mojego niecodziennego przypadku (groziła mi operacja wycięcia tarczycy ze względu na jej powiększenie i liczne guzy) i wyprowadził na prostą.

Dziś jestem szczęśliwą posiadaczką mojej nieco powiększonej ale pracującej tarczycy, wciąż przyjmuję sztuczny hormon tarczycowy w dawce 25 µg/ dobę obok suplementowania witamin, minerałów oraz jodu w formie organicznej.

Odpowiednio przeprowadzone leczenie poprzedzone oczyszczaniem organizmu jest domeną lekarza i tego się trzymajmy. Ja ze swojej strony pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami odnośnie diety i zmiany sposobu życia w chorobie hashimoto, bez których skuteczne leczenie nie byłoby możliwe. Poniżej znajdziecie odnośniki moich do artykułów.

P.S.

Nie dajcie sobie wmówić, że hashimoto, to choroba na całe życie. Jeśli pozbędziemy się objawów, obniżymy przeciwciała i zadbamy o siebie odpowiednio możemy z całą pewnością zapomnieć o tym nieprzyjemnym schorzeniu. Nie ma także konieczności przyjmowania hormonu tarczycy do końca życia. Jeśli zregenerujesz tarczycę i usprawnisz jej pracę masz sporą szansę na odstawienie sztucznych hormonów tarczycowych (dużo zależy od tego w jakim stopniu zniszczona jest tarczyca oraz jaką dawkę hormonu przyjmujesz). Nie poddawaj się, walcz o swoje zdrowie! :*

 

banerek-www-DIETA-W-HASHI

 

banerek-www-DIETA-W-HASHI2

 


 

Nie masz pomysłu na codzienne dania a stoisz przed dylematem usunięcia z jadłospisu glutenu, nabiału, jajek, droższy, soi, mięsa, strączków, orzechów, warzyw psiankowatych, czy innych produktów?

Potrzebujesz spersonalizowanego jadłospisu? Napisz do mnie: kontakt@smilingspoon.pl

BANER-SPERSONALIZOWANY-JADLOSPIS