Buraczany deser z chia i mleczkiem kokosowym

_MG_5754

Styczeń to mój ulubiony miesiąc do przybierania na wadze 😀 Oczywiście finalnie waga wzrasta maksymalnie o 1 kg, ponieważ regularnie ćwiczę i jem dobrą żywność. Mimo to, wbrew całej, noworocznej wrzawie wokół zmiany swojego życia na lepsze ja postanowiłam nagrodzić się za to, że moje życie jest tak fantastyczne i wyjątkowe czyniąc sobie styczeń miesiącem popuszczania i lekkiego folgowania, pieczenia ciast i późnych kolacji. Właśnie tak! 😀 Nie namawiam tutaj nikogo do obżerania się na noc, bo obciąża to jelita i zmusza ciało do pracy co uniemożliwia mu regenerację podczas snu. Chciałam tylko zwrócić uwagę na fakt, że wszyscy jesteśmy super i nie musimy niczego zmieniać w swoim życiu (o ile sami ze sobą czujemy się dobrze!). Poza tym jest zimno i nieprzyjemnie, w związku z tym warto umilić sobie długie wieczory i przygotować pyszny deser, który można spałaszować o 22:00 z nieco mniejszymi wyrzutami sumienia. 😉

_MG_5756

Przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę, o ile ma się gotowe buraczane brownie >>. Jeśli przygotujecie je zgodnie z moją recepturą i połączycie z kremem kokosowym na bazie chia otrzymacie ultra lekki, zdrowy i najpyszniejszy na świecie deser, który wygląda obłędnie kusząco.

_MG_5764

 

Składniki:

  • wykrojone środki z ciasta buraczane brownie > według mojej receptury
  • 6 łyżeczek nasion chia
  • 1 szklanka dobrej jakości mleczka kokosowego (please tylko bez gumy guar i innych syfiastych emulgatorów, o pozostałych E i konserwantach zapomnij!)

_MG_5747

Przygotowanie:

W cieście wycinam okręci w kształcie naczynia, w którym zaserwuję deser, kroję je w poprzek na pół. W miseczce łączę chia i mleczko kokosowe, mieszam do zgęstnienia. W naczyniu na desery wykładam warstwę białą, na to kładę warstwę ciasta i tak 2 razy.

Smacznego!

_MG_5770

Jeśli chcesz pogłębiać swoją wiedzę w dziecinie odżywiania i stosowania żywności konopnej:

  • Kup książkę „Konopie w kuchni”
  • Przyjdź na spotkanie Konopie w kuchni
  • Masz pomysł na promowanie żywności konopnej? Jesteś producentem lub promujesz taką żywność? Skontaktuj się ze mną w sprawie współpracy: kontakt@smilingpoon.pl 

belka-KWK-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *